ERKEĞE ŞİDDETE HAYIR!

ALET İŞLEMELİ, AKIL ÇALIŞMASADA OLUR…

Bakanımız Ayşenur İslam, Adalet ve İçişleri bakanlıklarınca uygulanan ”elektronik bileklik sistemi“ni Anadolu Ajansı Editör Masasında tanıttı. Bakanımız Ayşenur İslam, bu uygulamanın kadına karşı şiddetle mücadelede de kullanılacağını belirtti.

Kadına şiddetin ve cinsel saldırıların önüne geçilebilmesi için avukat Yavuz Balkan, bekar erkeklere cinsel ihtiyaçlarını karşılamaları için haftalık en fazla 75 TL verilmesini TBMM’ye dilekçe vererek önerdi.

www.haberturk.com/gundem/haber/1038316-bekar-erkege-cinsel-ihtiyac-odenegi-verilsin

Kadına elektronik bileklik, erkeğe cinsel ihtiyaç ödenek desteği.

Çok adil, eşitlik bu olsa gerek!

Şiddet uygulanan, cinsel saldırılara maruz kalan kadın, sözde “çözüm” adı altındaki entegre uygulamalar yine kadın üzerinden.

Erkek mi? O cinsel ihtiyaçlarını karşılasın diye ödenek desteği bile almalı, sonra sokakta ki kadına saldırıyorlar. Yani alet işlemeli, akıl çalışmasa da olur.

Benim bildiğim “sorun” nereden çıkıyorsa çözüme oradan başlanır.

Patlamış su borusunu tamir etmediğin sürece neyle tıkarsan tıka ne fayda eder ki?

Şahsım adına hakaret sayarım ben elektronik bileklik gibi bir uygulamayı. Ben mal mıyım ki bir takım sistem ya da aletlerle entegre olarak dolaşayım?

Ne münasebet!

Niye kadın üzerinden çeşitli uygulamalar yapılıyor?

Neden, erkeklerin şiddet eğiliminin, saldırılarının önüne geçilecek, erkeklerin şiddetine “dur” demeye yönelik çalışmalar yapılmıyor ya da yaptırımlar getirilmiyor?

Eğer şiddetin çözümü şiddetin çıktığı kaynağı eğitmekle, bilinçlendirmekle ya da toplumsal farkındalığı arttırma girişimleriyle olmayacaksa, illa entegre bir sistemle olacaksa bu şahane yaratım harikası sistemleri  rkeklere uygulayalım diyorum ben.

Mesela;

Onların suç aletlerine takalım bu araç gereçleri, sabah evden çıkarken taksınlar ve evlerine dönene kadarda çıkarmasınlar. Suç aleti suça meyilli hale geldiğinde alarm versin bu araçlar, ötsün ya da ışık saçsın. Hatta öyle bir sistem olsun ki alarm verdiğinde konum bildirisi bile göndersin.

“ERKEĞE ŞİDDETE HAYIR”  kamu spotları ekranlarda dönene kadar zorunlu hale gelsin bu uygulama.

Bir süre deneyelim derim.

Bence çok daha etkili ve kalıcı bir çözüm olur.

Ne de olsa her şeyden önce racona ters bir durum bu. Erkekliğin kitabına, erkekliğe böylesi uymaz ama kaç kızı götürdüğünün sayısı erkekliğin şanıdır değil mi?

Garip ve çok komik bir mantık.

Eğitim, bilinçlendirme, farkındalık yoksa sanırım bazı şeyler yaşamadan, bazı şeylerin zorluğu hissedilmeden anlaşaılmayacak. Bu nedenle ya yaşatmalı, ya da “EĞİTİM ŞART”

Sevgilerimle
Ayça Akın
HEYKADIN Yazı Linki