MINDFORM Eğitim & Danışmanlık’ın kurucusu olan Ayça Akın, 16 Mayıs 1981’de İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Grafik bölümünden Teknik Bilimler dönem birincisi olarak mezun olan Ayça Akın, üç yaşında doktor hatası nedeniyle JRA (Juvenil Romatoid Artrit) rahatsızlığına ve rahatsızlığının getirisi olan fiziksel deformasyonlara bağlı olarak da zaman içinde (%59) engelli sıfatına sahip oldu, Akın, “Hadi Cesaret”, “Yaşamak Şart”, “Kendine Hiç Sordun Mu?”, “Otur Bi Konuşcaz” ve “Zihnin Ötesine Geçmek” adlı kişisel gelişim kitaplarının yazarıdır. Uluslararası Association for Coaching® onaylı mentorluk ve yaşam koçluğu, Gedik Üniversitesi yaşam koçluğu, Başkent Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ilişki ve evlilik danışmanlığı eğitimleri alan Ayça Akın, Psk. Zafer Akıncı’dan, Dr. Joe Vitale & Dr. Steve G.Jones Ed.D. Global Sciences Foundation’dan, St.Clement Universty & International Education Personal Solution Academy’den, The Universty of North Carolina at Chapel Hill’den, Universty of Northwest‘den birçok eğitimler almıştır. Ayça Akın, insanların hayatlarını değiştirmelerinde ışık olan, insanlara büyük cesaret veren, gerçek, kalıcı bir motivasyon sağlayan yaşam hikayesi ve başarılarıyla Ntv, Fox Tv, Tgrt, Sabah gazetesi, Sözcü gazetesi, Alem Fm, Trt1 Radyo başta olmak birçok kez basılı ve görsel medyada yer almıştır.

Ayça Akın meslek hayatına sektöründe öncü global bir reklam & medya grubunda kurumsal iletişim yöneticisi olarak devam ediyor aynı zamanda online danışmanlıkları, avmlerde, üniversitelerde vb. kurum ve kuruluşlarda verdiği eğitimler, seminerler, yaptığı söyleşilerle insanlara ışık oluyor. 2015 – 2016 yıllarında Hürriyet gazetesi – www.hurriyet.com.tr ‘da kendi köşesinde yazan Ayça Akın, iki yıl boyunca her ay ayda iki kez Nişantaşı’nın en gözde avm mekanı olan City’s Nişantaşı’nda “Ayça Akın ile Hadi Cesaret” etkinliğiyle bireysel danışmanlık vermiştir. “Süper Beyin” kişisel gelişim dergisi ve “Kitap Kulübü” dergilerinde de yazarlık yapmış olan Ayça Akın bir döneme damgasını vuran, 2017 yılında yeniden medya dünyasına digital dönüş yapan Türkiye’nin en çok satan dergilerinden Boxer Dergisi’nde de iki yıl boyunca kendi köşesinde yazmıştır. onlinedanisma.com‘da uzman yaşam koçluğu da yapmış  olan Akın, MindForm markasının, MindForm Eğitim & Danışmanlık’ın ve de dijital bir dergi olan MindForm Bireysel & Kurumsal Zihinsel Dönüşüm dergisinin de sahibidir.

Akın, BEDD – Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi & Sosyal İşler ve Medya sorumlusu olarak görev almıştır. Yaptığı sosyal sorumluluk, farkındalık çalışmaları ve başarıları nedeniyle WDU – World Disability Union & DEV- Dünya Engelliler Vakfı tarafından “Küresel Sosyal Farkındalık” ödülüne layık görülmüş bir aktivisttir. WDU – World Disability Union & DEV – Dünya Engelliler Vakfı “Universal Designs and Standarts Commision – Evrensel Tasarım ve Standartlar Komisyonu” üyesidir. WDU – World Disability Union bünyesindeki WDU Evrensel Tasarım Uygulama Merkezi’nin Doğru İletişim Merkezi eğitmenliğini, “Kapsayıcı Aydınlanma Merkezleri” proje, WDU – World Disability Union & DEV – Dünya Engelliler Vakfı Medya sorumlusu görevlerinde bulunmuştur.

Ayça Akın’ın HADİ CESARET adlı ilk kitabına konu olan yaşam hikayesi Abbvie sponsorluğunda düzenlenen “Perspectives Global Sanat Kampanyası” çerçevesinde “Perspectives – Art, Inflammation and Me” etkinliği için fotoğraf sanatçısı Mehtap Köm tarafından fotoğraflanarak 2014 yılında uluslararası bir sanat projesine katılmıştır. Çalışmaları Ayvalık’ ta yapılan HADİ CESARET & AYÇA AKIN hikayesi 170 eser arasında juri tarafından Türkiye’ den seçilen eser olmuştur. “Ayça Akın RA Hikayesi” 2014 yılı boyunca San Diego, Kopenhag, Paris, Amsterdam, Viyana, Barselona, Chicago, Madrid başta olmak üzere uluslararası sanat galerilerinde, müzelerde, sağlık derneklerinde, kamu mekanlarında, uluslararası tıbbi kongrelerde sergilenmiş ve kullanılmıştır.

Ayça Akın, kişisel gelişim alanında Türkiye’nin önde gelen isimlerinden biri olarak tanınıyor. Danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunan MINDFORM adlı şirketini kurarak bu alandaki etkisini daha da genişletti. Ayça Akın & MindForm kişisel gelişim ve farkındalık alanında fark yaratmaya devam ederken, Türkiye’deki eğitim ve danışmanlık sektörüne de önemli katkılar sunuyor.