DÖNGÜYÜ KIRMAK

Her düşünce bir damladır ve kalibrasyonu vardır. Bu her insan için geçerlidir. Zihninizde tuttuğunuz her görüntü ve düşünce, tekrarladığınız her söylem o görüntü, düşünce ve söylemlerinizle aynı kalibrasyondaki düşünce (aynı kalibrede düşünen insanlarla ya da alt kalibredeki) ile bağlantı kuracaktır. Bu doğa kanunu gibi değişmez bir insan yapısı kuralıdır.

Japonca dışında dil bilmeyen biri İngilizce ya da Türkçe konuşan biriyle asla anlaşamayacak, iletişim kurabilmek için ya Japonca konuşan birini bulacaktır ya da farklı diller öğrenecektir.

Hayatınız düşüncelerinizin yansımadır.

Farkındalığı yüksek birçok kişinin “yalnızlık” duygusu da bu sebeptendir. 200 üzeri kalibrasyonda olan bir bilinç 50 kalibrasyonlu bilinçle anlaşamaz. Sistem (bilinç – blinçaltı sistemi) illa ki onları ayırır. Ne kadar zorlarsanız zorlayın…Ne kadar oldurmaya çalışırsanız çalışın…

“Ben neden hep aynı şeyleri yaşıyorum?” “Neden sürekli insanlar beni öfkelendiriyor?” vb. soruları sıklıkla sorduğunuzu biliyorum. Şimdi, tam şu anda yine sorun kendinize ve yukarıdaki görsel üzerinden cevaplarla cesurca yüzleşin. Ya çok düşük kalibredesiniz ya da yüksek. Psikiyatrist ve akademisyen Dr. David Hawkins dünyanın(!) %85’nin 200 altı kalibrede olduğunu söylüyor. 200 altı kalibre Dr. Hawkins’in Bilinç Haritasında gurur, öfke, korku, arzu, utanç, yas, hissizlik gibi yıkıcı, olumsuz düşünceler, bu olumsuz düşünceler sonucunda da ortaya çıkan olumsuz davranışlar anlamına geliyor.

İlişkilerinize, etrafınızdaki insanlara bakın. Suçlama, öfke kusma, iletişimsizlik, sorumluluktan kaçma, kibir vb. gibi davranışlara şahit oluyor musunuz?

Peki ya siz düşüncelerinizi gözlemleme ve onlarla yüzleşme cesaretine sahipmisiniz?

Duygular, düşünceler ve davranışlar bilinçaltından gelir. Hayatınızın geneli bilinçaltınızın – düşüncelerinizin – davranışlarınızın yansıması

Döngüyü kırmak elinizde;

Düşünceni değiştir, kalibrasyonun değişsin. Kalibrasonunu değiştir, hayatın değişsin!

Sevgiler,
Ayça Akın

Psikiyatrist & akademisyen Dr. David R. Hawkins’in Bilinç Haritası için tıklayın