BEN T.C. KİMLİĞİ TAŞIYORUM

Amacım siyaset yapmak, çomak sokmak falan değil. Siyasettende pek anlamam zaten ama tabiiki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan biri, Türk bayrağı altında ve bu ülkenin toprakları üzerinde yaşayan, T.C. kimliği taşıyan biri olarak benimde bir kaç sözüm var elbette, olmalı da.

Bir kaç gündür sosyal medya Kanada başbakanı paylaşımlarından geçilmiyor, herkesin dilinde.

Evet, Allah yakışıklılık vermiş. İnternetten okuyup, öğrendiğimiz kadarıyla (şişirilmediyse tabii) eğitimide çok sağlam, bu da çok takdir edilesi ama anlamadığım taparcasına ağızların suları akması nedir?

Hadi bunuda geçtim, kızlarımızın yalnızca fiziki özelliklere bakıp iç geçirmelerini, hülyalara dalmalarını anlarım da iki başbakanın fotoğraflarını yan yana koyup kendi başbakanıyla dalga geçmeyi anlayamıyorum.

Yanlış anlaşılmasın, altını çizerek belirtiyorum burada tartıştığım izlenilen politikalar, yapılanlar veya yapılmayanlar değil. Yeri geldiğinde Türk kimliğine ya da ülkemize toz kondurmayan, sokaklara dökülen, vatan, bayrak uğruna kan döken bizler, sevsekte sevmesekte, beğensekte beğenmesekte, doğru bulsakta bulmasakta seni, beni, Türkiye’yi, Türk’ü temsil eden kişileri dolayısıyla da ülkemizi, Türk’ü, Türkiye’yi neden sosyal medya gibi dünya’nın olduğu ortamlarda yerden yere vururuz? Bu mudur vatan sevgisi, bu mudur ülke sevgisi, bu mudur birlik, bu mudur milliyetçilik?

Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim. Kültür ve algı seviyesi yüksek bir ülkede başbakanlık kolay. Gelsin böyle bir vatandaşlık, milliyetçilik anlayışına sahip bir ülkede başbakanlık yapsın da eşit şartlarda mukayese edelim.

Lafım Kanada başbakanına neredeyse tapacak olanlara; sizi zorla tutan yok bu ülkede, ayağına zincir bağlanmış kimseye de rastlamadım ben henüz, Kanada’ya yerleşmekte bir seçimdir!

“Bu kadar kolay değil” diyenlerede şunu hatırlatmakta fayda var; insan yeter ki istesin!

Sürç –i lisan ettiysek affola.

Sevgilerimle
Ayça Akın
www.aycaakin.com